Všichni milujeme melouny

Sladké, šťavnaté, zářivě barevné osvěžení, bez kterého by léto nebylo tím pravým létem!
Nyní si můžeš díky společnosti Anecoop a její značce Bouquet užít melounovou radost bez omezení – žádná pecka tě už nezastaví!

Melouny Bouquet totiž neobsahují téměř žádná semínka. Semínky myslíme ty tvrdé nechutné pecky – tu černou překážku k stoprocentnímu melounovému požitku ;-)

Tajemství pěstování melounů

Melouny Anecoop bez pecek

Jak se ale melouny bez jadérek pěstují? Odpověď najdeme ve speciálních botanických postupech.

Tento postup
nevyužívá genetickou modifikaci.

Bezpeckové melouny ale potřebují k růstu své peckové kolegy. Na polích, kde se pěstují melouny bez pecek, představuje přibližně 25 % rostlin druhy s jadérky a 75 % druhy bez jadérek. K takovému poli je pak přistaven včelí úl, aby včely křížem opylovaly rostliny bez jadérek a rostliny s jadérky. Bez opylování křížem by rostliny neměly žádné bezpeckové plody.

Melouny Anecoop bez pecek

Anecoop pěstuje své melouny Bouquet na prosluněných plantážích ve Valencii. Sázejí se 3-4 metry od sebe a rostou na vyvýšených záhoncích (vysokých 10-15 cm) ze zúrodněného písku a písčité hlíny.

Sazeničky vodních melounů se do záhonků sázejí ze školek. Žluté květy melounů musí opylovat medonosné včely. Úrodu lze sklidit za 90 dní.

Melounová slupka je na pohled tvrdá, ale ve skutečnosti je docela křehká, a proto se melouny musí sklízet ručně. Pěstitelé melounů hledají bledá nebo máslově žlutá místa ve spodní části – ta totiž znamenají, že meloun je zralý.

Malé melounové zajímavůstky

Malé melounové zajímavůstky

Meloun tvoří z 92 % voda.
další